PREMIO EXPRESS KERI

Witamy!

Informacje prasowe

Oszczędzaj w drodze

Warszawa, 15.10.2018 r

Wysokie ceny paliw to zmora wielu kierowców. Sytuacji nie poprawiają też rosnące opłaty z tytułu ubezpieczeń oraz koszty części zamiennych. Jednak są sposoby na to, by podróż autem była przyjemnością także z ekonomicznego punktu widzenia. Z okazji przypadającego w październiku miesiąca oszczędzania eksperci Premio podpowiadają, gdzie szukać oszczędności, ale nie kosztem naszego bezpieczeństwa na drodze.

Wielu Polaków nie wyobraża sobie innego środka transportu niż własne auto. Trudno się temu dziwić, gdyż taki sposób podróżowania zapewnia większą swobodę, elastyczność i komfort. Eksperci Premio podpowiadają, w jaki sposób uczynić podróż autem przyjemną także dla naszego portfela:

 1. Należy systematycznie kontrolować stan techniczny pojazdu –  to od niego w dużej mierze zależy także zużycie paliwa. „Jeśli dużo podróżujemy samochodem, zalecamy sprawdzenie m.in. stanu silnika oraz poziomu oleju. Warto także zwrócić uwagę na sprawność podstawowych układów w pojeździe. Zaniedbania w tych elementach mogą doprowadzić do poważnych awarii, które bez wątpienia będą dotkliwe dla naszego portfela, ale mogą także zagrażać naszemu bezpieczeństwu na drodze” – wyjaśnia Dariusz Pakieła z serwisu Premio Uni-Car w Jabłonnie.
 2. Warto przestrzegać zasad ekonomicznej jazdy – tzw. ecodriving  powala na zmniejszenie zużycie paliwa i oszczędności w domowym budżecie. Wystarczy pamiętać o kilku prostych krokach:
  1. powinniśmy unikać dłuższych postojów z włączonym silnikiem,
  2. należy hamować płynnie, a nie gwałtownie, najlepiej silnikiem, pomagając sobie redukcją biegów,
  3. pamiętajmy o prawidłowej zmianie biegów – zwykle, gdy obroty przekraczają 2000 obr./min w przypadku samochodów z silnikiem diesel lub 2500-3000 obr./min w przypadku silników benzynowych. Wartości te mogą się jednak różnić w zależności od modelu samochodu lub silnika, dlatego warto sprawdzić wytyczne producentów,
  4. należy unikać szybkiej jazdy – przekraczanie prędkości ma wpływ nie tylko na bezpieczeństwo na drodze, ale także na wzrost spalania,
  5. warto zadbać o aerodynamikę – przykładowo, jeśli wróciliśmy z długiego wyjazdu i nie używamy już boksa lub relingów dachowych lepiej je zdemontować, ponieważ pogarszają przepływ powietrza, a w konsekwencji mogą przyczynić się do wzrostu spalania nawet o 20 %,
  6. należy wyłączyć  klimatyzację, kiedy jest zbędna, gdyż pracujący system generuje od 0,5 do nawet 2 l/100 km większe zużycie paliwa.
 3. Błądzenie po trasie albo stanie w korku nie sprzyja naszym nerwom, ani portfelowi, dlatego warto korzystać z nawigacji. „Nie trzeba ponosić żadnych inwestycji, można posiłkować się nawet bezpłatnymi aplikacjami dostępnymi w smartfonach. Z doświadczenia wiem, że warto mieć takiego osobistego przewodnika w samochodzie” – radzi Mateusz Brzeziński z Premio Mat-Mar w Warszawie.
 4. Trzeba dbać o odpowiedni dobór i stan techniczny opon. „Podstawowym nawykiem każdego kierowcy powinna być regularna kontrola ciśnienia. Dlaczego? Utrzymywanie nieprawidłowego poziomu może skutkować mniejszą przyczepnością, dłuższą drogą hamowania, szybszym zużyciem opon i zwiększonym ryzykiem ich pęknięcia, ale też gorszym spalaniem. Jeśli ostatni raz kontrolowaliśmy ciśnienie przed wakacyjnym wyjazdem, koniecznie trzeba to zrobić teraz, ponieważ niższa temperatura wpływa na obniżenie ciśnienia w oponach. Przykładowo, ciśnienie niższe o 1 bar może oznaczać wzrost zużycia paliwa nawet o kilka procent” – wyjaśnia Mieczysław Koza z serwisu DECART Premio w Legnicy.

Zakupy z oszczędnością
Jeśli decydujemy się na zakup opon, warto podejść do tego mądrze. Paradoksalnie na takim zakupie można też zaoszczędzić, ale nie kosztem bezpieczeństwa, bo ono zawsze powinno być priorytetem.
„Poszukując opon do auta warto przeanalizować kilka kryteriów. Jednym z nich jest efektywność paliwowa. Różnica między klasą G i A to mniejsze zużycie paliwa nawet o 7,5%” – wyjaśnia Marcin Paleński z Premio SB Cars Wash w Piasecznie. „Opony mogą być oszczędne również dzięki technologiom, które zostały zastosowane w ich konstrukcji. Im produkt jest bardziej innowacyjny, tym jego właściwości i skuteczność na drodze wyższa, co jest szczególnie istotne zimą, kiedy ryzyko wypadków i stłuczek oraz wiążących się z tym kosztów jest większe. Innowacje wpływają też na dłuższą żywotność ogumienia, czyli nie musimy tak często kupować nowego kompletu, pod warunkiem, że przestrzegamy prawidłowych zasad eksploatacji” – dodaje M. Paleński.

Zakup ogumienia stanowi znaczny wydatek w domowym budżecie, zwłaszcza dla użytkowników opon w rozmiarach felg powyżej 16 cali. Jednak i tutaj można zaoszczędzić, np. za pomocą specjalnej oferty Premio na sezon zimowy. Kierowcy, którzy zdecydują się na zakup ogumienia w rozmiarze od 16 cali wzwyż wraz montażem, a następnie zarejestrują się na dedykowanej platformie oraz dopełnią warunków promocji, mogą liczyć na atrakcyjne bonusy finansowe. Zakup opon zimowych Dunlop będzie premiowany kartą paliwową o wartości 100 zł, a w przypadku produktów Goodyear nabywcy będą nagradzani zwrotem 100 zł na konto bankowe. Promocja w serwisach Premio trwa od 15 października do 15 grudnia br. lub do wyczerpania zapasów kompletów opon promocyjnych. Szczegóły oraz regulamin promocji dostępne są na stronie www.mypremio.eu

„Do zakupu opon zimowych powinniśmy podchodzić nie w charakterze kosztu, a raczej inwestycji – w bezpieczeństwo swoje, ale i naszych bliskich, których zabierzemy zimą w podróż. Wybierając produkty Goodyear lub Dunlop, które powstały w oparciu o wiele badań oraz przeszły wymagające testy, możemy mieć pewność, że sprostają one nawet najtrudniejszym warunkom na drodze”– powiedział Tomasz Drzewiecki, dyrektor ds. rozwoju sieci detalicznej Premio Opony-Autoserwis na Czechy, Słowację, Polskę, Węgry i Ukrainę.

Premio
Premio to obecnie 146 punktów serwisowych typu fast-fit na terenie całej Polski, w których można serwisować opony, układy wydechowe i hamulcowe lub wymienić olej. Sieć Premio od początku swojego istnienia związana jest z marką Goodyear. Dlatego w punktach serwisowych w Polsce oferowane są przede wszystkim opony należących do amerykańskiego koncernu marek takich jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava czy polska Dębica.

Więcej informacji udzielają: 
Dorota Firlej
Junior Retail Marketing Manager Europe East
Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o.
tel.: 605696942
e-mail: dorota_firlej@goodyear.com                 

Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Goodyear 
Alert Media Communications 
tel.: (22) 546 11 00, kom. 506 051 987
e-mail: goodyear@alertmedia.pl


 

Dlaczego warto mieć ubezpieczone opony?

W sieci serwisów Premio rusza program promocyjny „W Premio dodatkowe ubezpieczenie na opony z Grupy Goodyear od 16 cali” przygotowany wspólnie z AXA Assistance.

                                                            
Koniec zimy oznacza, że w nowy sezon wkraczają również nasze samochody. Podczas gdy klienci szukają najlepszej oferty letniego ogumienia dla swojego pojazdu, serwisy prześcigają się w propozycji najbardziej atrakcyjnych rozwiązań dla zmotoryzowanych. Darmowe magazynowanie opon, bezpłatny montaż lub gratisowa dostawa zamówionych kół, otwierają długą listę oferowanych „bonusów”. Jednocześnie część serwisów wychodzi poza wytarte schematy przygotowując oferty odpowiadające na codzienne, a nie jednorazowe potrzeby kierowców. Przykładem może być propozycja sieci Premio, która do kompletu nowego ogumienia dodaje…ubezpieczenie.

Realizowany wspólnie z firmą AXA Assistance program bezpłatnego ubezpieczenia opon jest wyjątkową na tle innych  formą zachęty dla klienta. Sieć Premio postawiła na promocję dopasowaną do specyfiki produktu, a jednocześnie opłacalną dla kupującego. Kierowca nie musi bowiem podpisywać żadnej umowy. Ubezpieczenie przypisane jest do zakupionego ogumienia, a otrzymany w salonie certyfikat wraz z kompletem naklejek na felgi, potwierdzają jego otrzymanie. Warunkiem jest dokonanie montażu w jednym z warsztatów sieci. Wśród produktów objętych akcją specjalną znajdują się wybrane modele z portfolio marek wchodzących w skład Grupy Goodyear takich jak Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava czy Dębica.

„W ciągu ponad 10-letniej obecności sieci Premio w Polsce staliśmy się liderem w segmencie serwisów fast-fit. Nasz sukces był efektem nie tylko wysokiej jakości usług, ale również dostosowywaniem naszej oferty do oczekiwań klientów, a niejednokrotnie wychodzenie im wręcz naprzeciw. Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań jest jedną z podstaw naszej działalności, a dodawanie ubezpieczenia do zakupionego kompletu opon jest tego doskonałym przykładem” – dodaje Tomasz Drzewiecki, dyrektor ds. sprzedaży detalicznej Goodyear w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech i na Ukrainie.

Zakres ochrony
Usługi, znajdujące się w ofercie ubezpieczenia to przede wszystkim organizacja i pokrycie kosztów pomocy, która obejmuje zmianę koła na drodze, holowanie pojazdu do serwisu i naprawę szkody, co może okazać się zbawienne np. podczas dłuższej wyprawy z rodziną na letni urlop. W przypadku braku możliwości naprawy, pakiet pokrywa całkowite lub częściowe koszty wymiany opony, w zależności od stopnia jej uszkodzenia.  Nabyty certyfikat, ważny jest na terenie Polski i Europy przez odpowiednio 12 (w przypadku zakupu wyłącznie opon z montażem) lub 24 miesiące (w przypadku zakupu opon z montażem oraz dodatkową usługą wykonaną przez Serwis, której wartości brutto wynosi, co najmniej 100 zł).

Ubezpieczenie obejmuje następujące komplety opon:

 • Goodyear (wszystkie bieżniki we wszystkich rozmiarach)
 • Dunlop (wszystkie bieżniki we wszystkich rozmiarach)
 • Fulda (wszystkie bieżniki w rozmiarze od 16 cali wzwyż)
 • Sava (wszystkie bieżniki w rozmiarze od 16 cali wzwyż)
 • Dębica (wszystkie bieżniki w rozmiarze od 16 cali wzwyż)

Dlaczego warto
Mimo że opony produkowane są z coraz lepszych i bardziej odpornych na uszkodzenia materiałów, sytuacje kryzysowe na drodze takie jak złapanie przysłowiowej „gumy” nadal mogą się zdarzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Oferowane ubezpieczenie nie tylko chroni przed stresującą sytuacją podczas podróży, ale również pokrywa koszty napraw serwisowych, które za granicą mogą znacząco uszczuplić wakacyjny budżet. Ponadto, coraz bardziej skomplikowana budowa samochodów, skłania ku powierzeniu naprawy usterki profesjonaliście, który upora się z nią nie tylko szybciej, ale również lepiej. Niewłaściwie naprawiona opona może bowiem stanowić ogromne zagrożenie podczas jazdy.  

Premio
Premio to obecnie ponad 130 punktów serwisowych typu fast-fit na terenie całej Polski, w których można serwisować opony, układy wydechowe i hamulcowe lub wymienić olej.  Sieć Premio od początku swojego istnienia związana jest z marką Goodyear. Dlatego w punktach serwisowych w Polsce oferowane są przede wszystkim opony należących do amerykańskiego koncernu marek takich jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava czy polska Dębica.

 
Szczegóły promocji

Nowa akcja marketingowa w PREMIO

Sieć Premio Opony – Autoserwis rusza z nową akcją promocyjną, w ramach której przy zakupie opon zimowych Goodyear, Dunlop, Fulda, Dębica i Sava powyżej 17 cali klienci otrzymają voucher 200 zł na usługi serwisowe. Działania marketingowe obejmą Internet oraz tradycyjne materiały reklamowe.

Warszawa, 18 października 2016 r. – Sieć serwisów samochodowych fast-fit Premio kontynuuje działania promujące szeroką ofertę produktów i usługdostępnych we wszystkich serwisach w całej Polsce. Klienci, którzy kupią komplet opon Goodyear, Dunlop, Fulda, Dębica lub Sava powyżej 17”, otrzymają voucher 200 zł na usługi serwisowe. Oprócz tego na osoby, które zdecydują się skorzystać z usług serwisów Premio, czekają dodatkowe atrakcje – m.in. drobne gadżety do auta oraz zniżki na opony i usługi.

Działania promocyjne marki Premio prowadzone są w Internecie. Akcja wspierana jest także tradycyjnymi materiałami reklamowymi (ulotki, standy, billboardy) w punktach serwisowych.
„Kupując opony zimowe, klienci dbają o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i swoich bliskich w czasie trudnych warunków atmosferycznych. Opony zimowe Grupy Goodyear to pewność prowadzenia podczas dalszych i bliższych wyjazdów, kiedy na drodze można się natknąć na śnieg, lód, czy błoto pośniegowe”– powiedział Tomasz Drzewiecki, dyrektor ds. rozwoju sieci detalicznej Premio Opony-Autoserwis na Czechy, Słowację, Polskę, Węgry i Ukrainę.
Promocja w serwisach Premio trwa od 18 października do 30 listopada br. lub do wyczerpania zapasów kompletów opon promocyjnych. Szczegóły oraz regulamin promocji dostępne są na stronie www.premio.pl.
Premio to obecnie ponad 130 punktów serwisowych typu fast-fit na terenie całej Polski, w których można serwisować opony, układy wydechowe i hamulcowe lub wymienić olej. Doświadczeni mechanicy Premio pomogą także sprawdzić i skorygować geometrię oraz przeprowadzić okresowe przeglądy aut.
Sieć Premio od początku swojego istnienia związana jest z Goodyearem. Dlatego w punktach serwisowych w Polsce oferowane są przede wszystkim opony należących do tego amerykańskiego koncernu marek ze wszystkich segmentów cenowych: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava czy polska Dębica. Można też kupić opony innych marek. Dewizą Premio jest wysoka jakość obsługi i krótki czas oczekiwania. 


10 lat PREMIO 

Z serwisem po drodze, czyli jak efektywnie zarządzać flotą

Warszawa, 16 września 2015 r. 

Kilka spotkań z klientami w ciągu dnia, setki przejechanych kilometrów, życie w ciągłym pośpiechu - to codzienność większości kierowców i operatorów flotsamochodowych. O powodzeniu ich biznesu decyduje nie tylko liczba podpisanych umów, dostarczonych towarów, czy przyjętych zamówień, ale i sama efektywność funkcjonowania floty samochodowej. Sieć serwisowa Premio Opony-Autoserwis przeprowadziła pogłębiony sondaż wśród swoich serwisów członkowskich, aby ustalić, na co najbardziej zwracają uwagę managerowie flot.

Najlepsi szefowie flot zapewniają wysoki stan techniczny aut w prosty sposób – opierają ich obsługę na sprawdzonych serwisach, które gwarantują kompleksowość usług i szybką reakcję na zgłaszaną usterkę. Utrzymanie sprawności pojazdów oraz minimalizowanie ryzyka ich awarii są tu czynnikami wręcz kluczowymi. Okazuje się, że najlepsze efekty przynosi trwałe partnerstwo biznesowe pomiędzy serwisem a operatorem floty. A jest ono możliwe tylko wówczas, gdy klient flotowy uzyska pewność, że powierza ważną część majątku firmowego prawdziwym profesjonalistom.

Ważne know-how warsztatu

Warsztat wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia renomowanych marek, przeszkoleni serwisanci, uczciwość i rzetelność obsługi - zdaniem większości ekspertów Premio to najważniejsze kryteria, które decydują o nawiązaniu współpracy z danym serwisem. „Serwisant musi być specjalistą w swojej dziedzinie. Powinien trafnie zidentyfikować i naprawić awarię, a nie szukać u klienta możliwości zwiększenia kosztów” – powiedział Michał Mrówka z serwisu Premio Eurogum w Brzesku.

Zdaniem co piątego badanego duże znaczenie ma też fakt polecenia konkretnego serwisu przez innego operatora floty. Pozwala to zaoszczędzić czas poświęcany na poszukiwanie dobrego serwisu, a także minimalizuje ryzyko straty pieniędzy na niepotrzebne i nietrafione naprawy.

Czas to pieniądz

Dla klientów flotowych kluczowym aspektem jest zachowanie mobilności, wszelkie usterki muszą być usunięte niemal natychmiast, a wymiana sezonowa opon musi się odbyć bez zbędnych przestojów aut. Dlatego w przypadku serwisów Premio powszechną praktyką stało się umawianie - elektronicznie lub telefonicznie - wizyt klientów flotowych na konkretną godzinę. Gwarantuje to szybką i sprawną obsługę.

Niektóre z serwisów idą nawet dalej, niejako przenosząc warsztat do klienta, oferując firmom serwis mobilny 24h. „Serwisujemy auta u klienta lub gdy są na parkingu: wymieniamy i naprawiamy opony, odbieramy ogumienie do utylizacji. Gwarantujemy pomoc także w razie awarii na trasie, nawet w nocy” -  powiedziała Bogumiła Mazur, współwłaścicielka serwisu Premio MBM w Rzeszowie. Taka usługa to duże ułatwienie dla flot i możliwość obniżenia kosztów związanych z dojazdem do serwisu.

Kolejna rzecz, na którą managerowie floty zwracają uwagę, jest dostępność warsztatów - to kryterium wskazał co trzeci ekspert Premio. „Dzisiaj to nie wysokość rat leasingu ma największe znaczenie dla menadżera floty, ale dostępność i sprawność obsługi technicznej. Auta flotowe są w ciągłym ruchu, często w różnych częściach kraju, dlatego wielu operatorów flot - decydując się na współpracę z określoną siecią serwisów - zwraca uwagę na liczbę i lokalizację punktów serwisowych na mapie ich przejazdów, tak by w razie awarii mieć zagwarantowany łatwy i szybki dostęp do profesjonalnej pomocy o takim samym standardzie w różnych miejscach kraju” – powiedział Leszek Archacki, szef serwisu Premio Falco w Olsztynie.

Liczba serwisów jest ważna także w przypadku systemu zarządzania ogumieniem. „Floty chcą optymalizować koszty opon i zdjąć z siebie ciężar administrowania nimi. Stąd coraz bardziej pożądana staje się również możliwość przechowania i relokacji opon między serwisami” – dodaje L. Archacki.

Myśl centralnie, działaj lokalnie

Klienci flotowi stanowią dużą część wszystkich użytkowników serwisów Premio. Receptą na sukces tej współpracy jest zaufanie i umiejętność zidentyfikowania potrzeb klientów. „Każdy klient jest inny, ma odmienne oczekiwania. Na początku poznajemy firmę, wsłuchujemy się w opinie przedsiębiorcy i na tej podstawie dostosowujemy naszą ofertę. Dzięki temu, managerowie floty dostają tylko to, co jest im rzeczywiście potrzebne” - powiedział Tomasz Drzewiecki, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży detalicznej w Grupie Goodyear. „Szanujemy ich czas, dlatego proponujemy rozwiązania, które pozwalają w efektywny sposób zarządzać flotą” – dodał T. Drzewiecki.

Jednym z takich ułatwień jest centralny system raportowania, gdzie są zbierane historie serwisowania wszystkich aut flotowych. Informacje w nim zawarte trafiają do przedsiębiorców w postaci raportów. Dzięki temu wiedzą oni, co dzieje się z ich flotą, a to z kolei ułatwia zarządzanie i optymalizację kosztów operacyjnych. Kolejnym udogodnieniem dla firm jest możliwość zbiorczego fakturowania i płatności, co daje przejrzystość kosztów i zapewnia efektywne gospodarowanie finansami.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Pojazdy flotowe zazwyczaj są eksploatowane dużo intensywniej niż auta prywatne, stąd tak dużego znaczenia nabiera ich prawidłowe serwisowanie. Większość samochodów flotowych to auta leasingowane, których serwisowaniem zajmują się autoryzowane serwisy. Najczęściej ich przegląd odbywa się zgodnie z zaleceniem książki serwisowej producenta albo w zależności od przebiegu lub rocznika auta. Jednak biorąc pod uwagę pokonywane trasy coraz więcej firm decyduje się zrobić profilaktyczny przegląd także przy wymianie opon, przed dalszym wyjazdem lub gdy pojawi się jakiś dyskomfort podczas podróży. Pozwala to na wczesne wychwycenie zużycia części, uniknięcie poważniejszych kosztów i często zapobiega awarii w trasie. Jednak nawet w najlepiej serwisowanych autach flotowych zdarzają się awarie związane, np. z wyeksploatowaniem się podzespołów.

W grupie najczęstszych awarii eksperci Premio wymieniają:

 • uszkodzenia ogumienia i kół (50% awarii),

 • przepalone żarówki (30%),

 • problemy z zawieszeniem (15%),

 • zużycie płynów eksploatacyjnych (5%).

Obecnie prowadzenie biznesu jest obarczone różnymi ryzykami. W takiej sytuacji nie warto dokładać kolejnego czynnika niepewności – awaryjnej floty samochodowej. Powierzenie aut firmowych sprawdzonym serwisom pozwoli zachować ich sprawność, a przedsiębiorcy zagwarantuje spokój i więcej wolnego czasu, który będzie mógł przeznaczyć, np. na rozwijanie firmy.
 
Premio Opony-Autoserwis to obecnie 130 punktów serwisowych typu fast-fit na terenie całej Polski, w których można serwisować opony, wydechy, układy hamulcowe lub wymienić olej. Doświadczeni mechanicy Premio pomogą także sprawdzić i skorygować geometrię oraz przeprowadzić okresowe przeglądy aut. Na stronie www.premio.pl znajduje się pełna informacja o sieci Premio, jej ofercie i lokalizacji punktów.

Sieć Premio od początku swojego istnienia związana jest z Grupą Goodyear. Dlatego w punktach serwisowych w Polsce oferowane są przede wszystkim opony należące do tego amerykańskiego koncernu tj. Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava, czy polska Dębica, choć nie brakuje także opon innych firm. Historia Premio sięga 1972 r., kiedy koncern Goodyear kupił niemiecką sieć Kempten. W 1996 r. na rynku niemieckim zadebiutowała Premio Reifen-Service, która wkrótce stała się najbardziej prestiżową siecią w Niemczech. Dziś do Premio należy ponad 600 punktów w 12 krajach. 

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 50 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 67 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Więcej informacji udzielają: 

Dorota Wrzeciono
Public Relations Manager
Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o. o.
tel.: (22) 571 59 00, kom. 603 958 178
e-mail: dorota_wrzeciono@goodyear.com 
Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Goodyear
Alert Media Communications
tel.: (22) 546 11 00. kom. 505 113 146
e-mail: goodyear@alertmedia.pl
 


Sieć Premio najlepsza dla flot


Sieć serwisów Premio Opony-Autoserwis zdobyła nagrodę Fleet Derby 2015

Warszawa, 19 maja 2015 r.
Po raz kolejny przyznano nagrody w ogólnopolskim plebiscycie flotowym Fleet Derby. W tym roku wyróżniono Premio Opony-Autoserwis – zdobyła statuetkę jako profesjonalna sieć do obsługi pojazdów flotowych w kategorii „Opony i serwis ogumienia”. Warto dodać, że w tej samej kategorii nagroda powędrowała także do opon Grupy Goodyear Polska, które są oferowane w Premio. „Odbieranie nagród zawsze jest niezmiernie miłe, ponieważ świadczy o tym, że nasza praca jest doceniana. Natomiast wyróżnienie w plebiscycie ‘Fleet Derby’ to podwójna satysfakcja, bowiem przyznającymi nagrodę są tutaj sami zainteresowani, czyli managerowie flot. Dzięki tegorocznej statuetce wiemy, że wykonujemy naprawdę dobrą pracę i nasi klienci są z nas zadowoleni” – skomentował Tomasz Drzewiecki, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży detalicznej w Grupie Goodyear, odpowiedzialny za rynki w Polsce, Czechach oraz na Słowacji i Ukrainie.Laureaci tegorocznej edycji ogólnopolskiego plebiscytu flotowego otrzymali statuetki w 27 kategoriach: 14 samochodowych, określających poszczególne segmenty aut oraz w 11 kategoriach, definiujących najlepsze według ogólnopolskiej branży flotowej produkty i usługi flotowe. Dodatkowe statuetki przyznane zostały także ‘Osobowości Flotowej 2015’ oraz ‘Motoryzacyjnej Marce Flotowej 2015’.
Fleet Derby to coroczny plebiscyt, który wyróżnia samochody, produkty i usługi flotowe, a także ludzi związanych z branżą. O wyborze zwycięzców decydują w formie głosowania internetowego sami „flotowcy”, czyli m.in. decydenci flotowi, managerowie flot, osoby odpowiedzialne za politykę flotową w firmach, a także koordynatorzy flot samochodowych.
Premio Opony-Autoserwis to obecnie 130 punktów serwisowych typu fast-fit na terenie całej Polski, w których można serwisować opony, wydechy, układy hamulcowe lub wymienić olej. Doświadczeni mechanicy Premio pomogą także sprawdzić i skorygować geometrię oraz przeprowadzić okresowe przeglądy aut. Na stronie www.premio.pl znajduje się pełna informacja o sieci Premio, jej ofercie i lokalizacji punktów.
Sieć Premio od początku swojego istnienia związana jest z Grupą Goodyear. Dlatego w punktach serwisowych w Polsce oferowane są przede wszystkim opony należące do tego amerykańskiego koncernu tj. Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava, czy polska Dębica, choć nie brakuje także opon innych firm. Historia Premio sięga 1972 r., kiedy koncern Goodyear kupił niemiecką sieć Kempten. W 1996 r. na rynku niemieckim zadebiutowała Premio Reifen-Service, która wkrótce stała się najbardziej prestiżową siecią w Niemczech. Dziś do Premio należy ponad 600 punktów w 12 krajach.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 50 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 68 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.Więcej informacji udzielają:  

Dorota Wrzeciono
Public Relations Manager
Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o. o.
tel.: (22) 571 59 00, kom. 603 958 178
e-mail: dorota_wrzeciono@goodyear.com

Monika Olszewska
Biuro Prasowe Goodyear
Alert Media Communications
tel.: (22) 546 11 00. kom. 502 278 345
e-mail: goodyear@alertmedia.pl

 Jerzy Dudek ambasadorem Premio

Rusza pierwsza telewizyjna kampania sieci Premio Opony- Autoserwis

Warszawa, 20 października 2014 r. 
Po raz pierwszy w historii marki w Polsce, sieć Premio Opony-Autoserwis będzie promować swoje usługi w telewizji.Bohaterem nowej kampanii, która dziś staruje, jest Jerzy Dudek – sześćdziesięciokrotny reprezentant Polski, bramkarz Feyenoordu Rotterdam, Liverpoolu oraz słynnego Realu Madryt, a obecnie zapalony kierowca wyścigowy i miłośnik motoryzacji. 

Kampania skupia się na pokazaniu szerokiej oferty usług fast-fit, czyli szybkich napraw samochodowych, które można wykonać w 129 serwisach Premio na terenie całej Polski. Jerzy Dudek w spocie promuje również tegoroczną nowość: oponę zimową Goodyear UltraGrip 9. Reklamę można obejrzeć m.in. na: www.premio.pl oraz na Facebooku Premio https://www.facebook.com/PremioSerwis.
“Nigdy nie ukrywałem, że motoryzacja to jedna z moich największych pasji. Nie tylko ścigam się w wyścigach, ale również każdego roku pokonuje tysiące kilometrów po polskich i europejskich drogach. Szukałem serwisu samochodowego godnego zaufania, który wyróżnia się profesjonalną, szybką obsługą i z którego można korzystać zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Marka Premio stawia właśnie
na te wartości, dlatego propozycję współpracy przyjąłem z przyjemnością” – powiedział Jerzy Dudek.
“Marka Premio po raz pierwszy w Polsce promuje się w reklamie telewizyjnej, więc jesteśmy szczególnie dumni, że nasz debiut odbywa się we współpracy z Jerzym Dudkiem. Jurek dał się poznać nie tylko jako doskonały sportowiec, bramkarz, ale również jako świetny kierowca. Współpraca z nim ma na celu podkreślenie wartości, którymi kieruje się marka Premio - bezpieczeństwa, profesjonalizmu, a równocześnie szybkości serwisu zarówno w Polsce, jak i w dziesięciu innych europejskich krajach”– powiedziała Marta Sobieska, Marketing Manager Premio.
Kampania koncentruje się na promocji usług fast-fit, czyli szybkich napraw samochodowych, które można wykonać w serwisach Premio. Jerzy Dudek mówi także o tegorocznej nowości: oponie zimowej Goodyear UltraGrip 9.
Promocja Premio Opony-Autoserwis z udziałem Jerzego Dudka została zrealizowana z wykorzystaniem pakietów tematycznych największych stacji telewizyjnych, m.in. TVN-u, Polsatu, AT Media oraz TVP. Kampania Premio pojawi się również na nośnikach outdoorowych oraz w Internecie. Wspierać ją będą reklamy na platformach VOD, a także działania w mediach społecznościowych. Dodatkowo osoby, które korzystają z popularnej aplikacji Yanosik obejrzą reklamę Premio na swoich telefonach.

Premio Opony-Autoserwis to obecnie 129 punktów serwisowych typu fast-fit na terenie całej Polski, w których można serwisować opony, wydechy, układy hamulcowe lub wymienić olej. Doświadczeni mechanicy Premio pomogą także sprawdzić i skorygować geometrię oraz przeprowadzić okresowe przeglądy aut. Na stronie www.premio.pl znajduje się pełna informacja o sieci Premio, jej ofercie i lokalizacji punktów.
Sieć Premio od początku swojego istnienia związana jest z Grupą Goodyear. Dlatego w punktach serwisowych w Polsce oferowane są przede wszystkim opony należące do tego amerykańskiego koncernu tj. Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava, czy polska Dębica, choć nie brakuje także opon innych firm. Historia Premio sięga 1972 r., kiedy koncern Goodyear kupił niemiecką sieć Kempten. W 1996 r. na rynku niemieckim zadebiutowała Premio Reifen-Service, która wkrótce stała się najbardziej prestiżową siecią w Niemczech. Dziś do Premio należy ponad 600 punktów w 12 krajach.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 50 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 69 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.
 

 PREMIO - ODKRYCIE ROKU

Sieć serwisów fast-fit wyróżniona w plebiscycie ‘Laur Konsumenta’
Sieć serwisów samochodowych Premio została wyróżniona przez jury konkursu ‘Laur Konsumenta 2013’ w kategorii ‘Odkrycie Roku’. Premio zdobyło ten tytuł m.in. dzięki ostatniej kampanii reklamowej „Fiat 500 od Premio”.

Kategoria ‘Odkrycie Roku’ została stworzona z myślą o nowych, ale zdobywających popularność produktach lub markach, a także o takich,  które zostały zaprezentowane za pomocą nowej, ciekawej i przede wszystkim skutecznej kampanii reklamowej. W konkursie mogą wziąć udział również produkty i marki, które przeszły lifting marketingowy lub takie, które zostały po raz pierwszy wskazane przez konsumentów w ogólnopolskim projekcie.

O nominacji do prestiżowego tytułu ‘Odkrycie Roku’ decyduje duże zainteresowanie danym produktem lub marką. Nagrodę otrzymują nieliczne firmy i producenci. O jej przyznaniu decyduje specjalnie powołana redakcyjna komisja weryfikacyjna, która ocenia przede wszystkim innowacyjny charakter produktu, usługi czy marki, a także perspektywy odbioru przez rynek i dynamikę wzrostu jego popularności. W przypadku marki Premio decyzja została podjęta przede wszystkim dzięki ciekawej kampanii promocyjnej, dzięki której – według kapituły – zaistniała w świadomości potencjalnych oraz ugruntowała pozycję wśród stałych klientów i wyróżniła się na tle tegorocznej konkurencji.

„Laur Konsumenta to ważny plebiscyt, a kategoria Odkrycie Roku jest wyjątkowym wyróżnieniem w ramach tego konkursu. Jesteśmy dumni, że nasza kampania i działania marketingowe zostały dostrzeżone przez jury. Mamy nadzieję, że dzięki niej klienci będą jeszcze chętniej odwiedzać nasze serwisy Premio w całym kraju” – powiedział Tomasz Drzewiecki, Dyrektor ds. Rozwoju Sprzedaży Detalicznej Grupy Goodyear Polska 'Laur Konsumenta’ oraz ‘Laur Klienta’ to ogólnopolski projekt konsumencki, którego efektem jest wyłanianie każdego roku najpopularniejszych produktów i marek w swoich kategoriach. Plebiscyt ma charakter ogólnopolski, przynosi producentom i dystrybutorom towarów oraz usługodawcom odpowiedź na pytanie, które produkty i usługi są obecnie najpopularniejsze w swojej grupie.