PREMIO EXPRESS KERI

Witamy!

Wyważanie Kól

Jeśli od drgań osi koła odejmiemy drgania pochodzące od nawierzchni drogi, otrzymamy drgania spowodowane siłami pochodzącymi od koła obciążonego będącego w ruchu obrotowym. Wystąpienie tych niepożądanych sił jest spowodowane trzema rodzajami nieprawidłowości. Ich przyczynami są:

  • uszkodzenia mechaniczne zespołu opona-obręcz w trakcie eksploatacji, np. wskutek najechania na przeszkodę
  • brakiem optymalizacji położenia opony na obręczy
  • wady powstałe na etapie produkcji (opon/obręczy)

Wspomniane niejednorodności są odniesione do masy (koło), kształtu (opona i obręcz) oraz sztywności (opona). Mogą one powodować siły, które po przekroczeniu wartości granicznych będą odczuwalne w pojeździe w postaci drgań, powodując nie tylko dyskomfort, ale też przyspieszenie zużycia elementów współpracujących.

Posiadamy specjalistyczny sprzęt firmy Hunter opisany w artykule oraz wyspecjalizowanych serwisantów, dzięki czemu rozwiązujemy problemy z drganiami kół bardzo wielu klientom. Do wyważania kół używamy bardzo precyzyjnych uchwytów firmy Haweka do centrowania kół na wyważarce.

Na rynku Polskim powstało wiele tysięcy firm w branży oponiarskiej, które w bardzo nieodpowiedzialny sposób zajęły się obsługą kół w Państwa samochodach. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy ile ważnych jest szczegółów od momentu odkręcenia koła poprzez demontaż, montaż, wyważenie oraz przykręcenie koła na samochód, które mają wpływ na Wasze bezpieczeństwo. Niedoświadczone serwisy nagminnie popełniają podstawowe błędy podczas takiej wymiany często z braku wiedzy i doświadczenia.

DLA WŁASNEGO BEZPIECZEŃSTWA I KOMFORTU JAZDY
ZALECAMY MONTOWANIE I WYWAŻANIE KÓŁ
W WYSPECJALIZOWANYCH SERWISACH OGUMIENIA